******


To modlitwa, którą możesz odmawiać przed pojęciem przeróżnych decyzji. Kiedy czujesz w sercu problem, możesz mówić sobie w myślach:

„Proszę pokaż mi swoją Boską Wolę w tej kwestii i daj mi wyraźny znak, który wskaże mi drogę. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu zboczę z właściwej ścieżki, proszę proszę, zatrzymaj mnie.”

******

„Zamartwianie jest jak wlewanie nafty do ognia.”
Suki James

Jeśli Twój umysł jest ogarnięty obsesją zamartwiania się, zacznij praktykować wysyłanie błogosławieństwa. Po prostu wyobraź sobie, że osobę o którą się martwiłaś wypełnia teraz światło i szczęście.

******

źródło: „Bezgraniczna Otwartość” – Tosha Silver

 


 

„Fakt, że ludzie uznają coś za „normalne” i „oczywiste” nie oznacza bowiem, że jest to zgodne z mechanizmami wg których działa życie – czyli z prawami uniwersalnymi. Są to prawa, które wyznaczają rytm i cykle istnienia oraz ustawiają „świat” w taki sposób, by animował sekwencją dotykających nas zdarzeń, w sposób umożliwiający uświadomienie sobie tych prawideł.”

źródło: http://resharmonica.pl/dlaczego-nie-wychodzi-w-zwiazkach-ukryte-powody-nieudanych-relacji

 


 

„Poddanie się przychodzi o wiele łatwiej, kiedy pojmiesz ulotną naturę wszelkich doświadczeń oraz to, że świat nie może ci dać nic co jest trwałe. Będziesz nadal spotykał ludzi, żeby podejmować działania i mieć doświadczenia, ale bez żądz i lęków ego. To znaczy, że nie będziesz wymagał już od sytuacji, osoby, miejsca, czy zdarzenia, żeby cię zadowoliły albo uszczęśliwiły. Pozwolisz być ich przemijającej naturze.

I wtedy zdarza się cud. Kiedy już nie stawiasz żadnych niemożliwych żądań, każda sytuacja, osoba, miejsce, czy wydarzenie stają się nie tylko zadowalające, ale także bardziej harmonijne, spokojniejsze.

Kiedy całkowicie zaakceptujesz tę chwilę, kiedy już nie sprzeczasz się z tym, co jest, mimowolny potok myśli cichnie i zostaje zastąpiony czujnym spokojem. Jesteś w pełni przytomny, a jednak umysł w żaden sposób nie szufladkuje tej chwili. Taki stan wewnętrznego braku oporu otwiera cię na bezwarunkową świadomość, nieskończenie potężniejszą od ludzkiego umysłu. Ta bezkresna inteligencja może wtedy wyrażać siebie poprzez ciebie i pomagać ci zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dlatego właśnie zaniechanie wewnętrznego oporu powoduje, że sytuacja zmienia się na lepsze.”

Eckhart Tolle, Mowa ciszy


 

******


Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym dlaczego ktoś jest bezdomny, ktoś inny chory a jeszcze inny żyje lekko i nie ma większych zmartwień…?

******

Poniżej fragment wykładu Roberta Schwartza:

 

******

Robert Schwartz, Odważne dusze


 

Ilość wejść: 127